Ogłoszenie

Forum Detroit jest niezależnym miejscem wymiany opinii i nie chce być kojarzone z żadną organizacją, firmą lub grupą wpływów. Prosimy o kulturalne wypowiedzi, nie obrażanie innych, nie umieszczanie tych samych wpisów w różnych wątkach, a przede wszystkim o zapoznanie się z zasadami tego forum.

#1 08.29.2013 08:34:22

Natalia1986
Niemowa
Od: Wiedeń

Szukam Znajomych

Witam mam na imię Natalia. Potrzebuję pomocy chociaż to nie będzie łatwe. Chciałabym nawiązać kontakt z osobami które znały kiedyś mojego dziadka. Na imię miał Mieczysław Łakota zamieszkiwał w Hamtramck i tam też zmarł i został pochowany. Może jeśli ktoś z was nie zna to wasi rodzice???Chcę wraz z mężem odwiedzić niedługo Hamtramck i po tylu latach odwiedzić mogiłę dziadka. Chciałabym nawiązać jakiś kontakt z ludźmi którzy go znali. Nie chodzi mi o jakąkolwiek pomoc zamieszkanie czy inne sprawy bo tu akurat będziemy w hotelu tylko o rozmowę. Mój mail to nataliaolejarka24@interia.pl . Miejsce zamieszkania dziadka to Hamtramck, Mitchell 9407. Mam nadzieję że ktoś się odezwie. Dziękuję

#2 08.29.2013 12:26:23

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

Re: Szukam Znajomych

Radze poszukac informacji w polskiej parafii, sw. Floriana - Phone: (313) 871-2778  Fax: (313) 871-5947

Address: 2626 Poland St, Hamtramck, MI 48212

Może ktos na froum znał Pani dziadka, jesli nikt sie nie odezwie radze zadzwonic do parafii, moze pamietaja. Czy wie Pani, kiedy zmarl Mieczyslaw Łakota?

"Friends are flowers in the garden of life"

#3 08.30.2013 00:23:20

Natalia1986
Niemowa

tak wiem kiedy zmarł to było w 1993 roku dziękuję za pomoc

#4 08.30.2013 08:44:44

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Spadek?

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#5 08.30.2013 08:52:46

Natalia1986
Niemowa

Nie dziadek wyjechał do USA w latach 80 ślad po nim że tak powiem zaginął, wiem że został pochowany w Hamtramck i że tam mieszkał. Nie chodzi o żaden spadek, chodzi tylko o to żeby odnaleźć jego grób i jakiś znajomych z którymi utrzymywał kontakt.

#6 08.31.2013 05:20:08

VIS wz.12
Rozgadany

Pani Natalio, nie rozumiem: Czy Pani dziadek wyjechał z Polski w wieku 80 lat, czy w latach 80.? Tak czy inaczej, jeśli parafia nie jest w stanie pomóc, to radzę się skontaktować ze Związkiem Narodowym Polskim/Polish National Alliance w Hamtramck.

W końcu, może Pani zapytać się ludzi obecnie mieszkających w pobliżu dziadka byłego mieszkania. Możliwe, że ktoś go będzie pamiętał.

https://maps.google.com/maps?q=9407+Mit … CCkQ8gEwAA

#7 08.31.2013 05:24:26

Natalia1986
Niemowa

Dziękuję za pomoc. On wyjechał w latach 80. Ale kontaktowałam się już z parafią Św. Floriana i już wszystko wiem. A może wie Pani czy w Hamtramck są jakieś hotele czy motele nie za bardzo drogie???patrzyłam w Google ale nie mogę znaleźć. Zależy mi żeby były właśnie blisko miejscowości Hamtramck.Pozdrawiam

#8 08.31.2013 09:29:31

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Żartowałem z tym spadkiem wink

O ile się orientuje w Hamtramck nie ma hoteli.

Mała lista z hotelami w okolicy Hamtramck
Zdecydowanie potrzebny jest samochód do poruszania się.

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#9 08.31.2013 09:40:50

Natalia1986
Niemowa

Dzięki za pomoc;) samochód to wynajmę tak będzie najlepiej. Thx

#10 08.31.2013 21:45:54

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Natalia, najlepsza opcja byłoby, jeśli byś znalazła kogoś kto mógłby poświecić Ci trochę czasu i przynajmniej zapewnić transport.
Sprawdź ceny za wynajęcia samochodu jeszcze w Polsce, tak żebyś nie stanęła przed przykrą niespodzianką.
Być może znajomi twego dziadka, lub może któryś z forumowiczów(ek) zgłosi chęć pomocy.
Podaj datę, kiedy masz zamiar tu przyjechać, na jak długo i ile osób.
Jeśli chodzi o hotele (motele są tańsze) skup się na okolicach Detroit, Royal Oak, Ferndale, Oak Park, Southfield, chyba że zatrzymasz się w hotelu znanej sieci.

That’s all, folks

#11 09.01.2013 01:22:12

Natalia1986
Niemowa

Ja nigdy nie byłam w Detroit i w sumie też mam pewne obawy co do przyjazdu, nie znam tam nikogo i jest to dla mnie obce miasto. Tak właśnie myślałam że nie ma żadnych hoteli w Hamtramck, jak wpisywałam w Google to nic mi nie pokazywało. Zależało mi na tym aby się tam zatrzymać bo wiadomo że nie znam tych okolic i chciałam być jak najbliżej. Przyjeżdża nas dwie osoby ja z mężem na około tydzień góra tydzień i kilka dni. W sumie plusem już jest to że Pani z kościoła w Hamtramck z którą się skontaktowałam przez maila odszukała gdzie jest dziadek pochowany i że taka osoba była parafianinem ich parafii. Wątpię żeby znalazła się osoba która poświęciła by dla nas swój czas przecież każdy ma swoje życie ale i tak jestem wdzięczna za pomoc;)

#12 09.01.2013 01:24:13

Natalia1986
Niemowa

A chciałabym przyjechać początkiem grudnia bądź końcem listopada ale wiadomo że muszę podróż zaplanować trochę wcześniej żeby się później nie zdziwić.

#13 09.01.2013 06:15:04

ak
Serwis

Natalia zaglądają na forum, jeśli znajdę kogoś , kto znał Mieczysława Lakota, to dam Ci znać na forum.
W jakim wieku był dziadek gdy zmarł, będzie łatwiej szukać znajomych wsród rówieśników.

"Friends are flowers in the garden of life"

#14 09.01.2013 07:21:06

Natalia1986
Niemowa

Witam. Dziadek wyjechał do USA w latach 80 i że tak powiem ślad po nim zaginął. Zmarł 02.04.1992 w wieku 61 lat. Ja jestem jego wnuczką I na stałe mieszkam w Austrii. W Polsce są dziadka dzieci tj. córka i dwóch synów. Dziadek mieszkał tam z kobietą miała na imię Zofia ale pewnie już nie żyje. Dała znać tylko że on zmarł i tyle kontakt został z nią urwany. Poprzez list od niej dowiedziałam się gdzie mieszkał i dotarłam do parafii Św. Floriana gdzie był parafianinem ale Pani powiedziała że niestety nie znała go co też rozumię ponieważ jest dużo młodsza. Zamieszkiwał on na ul. Mitchell 9407 i myślałam że ktoś go bedzie znał.

#15 09.01.2013 07:26:39

Natalia1986
Niemowa

może na mojego maila będzie lepszy kontakt nataliaolejarka24@interia.pl. Dziękuję za pomoc serdecznie. Zależy mi na tym żeby przyjechać tam i odnaleźć grób dziadka. Dzieci jego już dawno dorosłe i nikt nigdy tam nie był nawet na pogrzebie czy odwiedzić grób. Ja jako wnuczka postanowiłam go odszukać żeby póżniej mnie sumienie nie dręczyło bo od dawna nie daje mi to spokoju w końcu to mój dziadek mimo że nigdy go nie poznałam.

#16 09.02.2013 15:27:33

karenka
Partner do rozmowy

Hello, Natalia. Pardon me for writing in English rather than Polish. I am the mayor of the City of Hamtramck and I have posted a request for information about your grandfather on my facebook pages--a lot of people see my posts and maybe someone will remember him. It's also possible that the local Polish newspaper or the local Hamtramck paper, the Hamtramck Citizen (now called the Hamtramck Review) may have printed a death notice. Copies of the Citizen are in the Hamtramck Public Library as well as the Hamtramck Historical Museum.

#17 09.02.2013 16:02:28

karenka
Partner do rozmowy

Well, after only a few minutes, someone who grew up on Mitchell Street has responded to my facebook post. If your grandfather lived in the upper apartment at 9407 Mitchell, this person thinks that your grandfather may have been friends with his mother (his mother is no longer living). He remembers going with his mother to visit a person in the upper apartment who would have been about  your grandfather's age. My friend doesn't have a lot of specific memories of his man, but he does remember that he was very nice and gentlemanly. If you visit Hamtramck, he will be happy to meet with you and share these memories.

#18 09.02.2013 18:37:01

JCP

Natalia, czy wiesz jakie nazwisko ma pani Zofia, z ktora mieszkal dziadek? Czy masz wiecej informacji na jej temat? Pracowalam w polskim banku w Hamtramck, znam pania Zofie, ktora obecnie ma ponad 80 lat i nadal mieszka w Hamtramck.

#19 09.02.2013 20:51:47

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

No i proszę, ilu uczynnych ludzi pisze na Forum Detroit, aż serce rośnie smile

Natalia, czy wiesz gdzie twój dziadek pracował? To może być dodatkowy ślad do znalezienia ludzi, którzy go znali.

That’s all, folks

#20 09.03.2013 00:57:09

Natalia1986
Niemowa

Ciesze się że wielu ludzi zainteresowało się moim problemem. Dziękuję za to z całego serca. Dowiedziałam się że Pani Zofia która żyła z moim dziadkiem żyje nadal.

#21 09.03.2013 00:58:23

Natalia1986
Niemowa

JCP napisał:

Natalia, czy wiesz jakie nazwisko ma pani Zofia, z ktora mieszkal dziadek? Czy masz wiecej informacji na jej temat? Pracowalam w polskim banku w Hamtramck, znam pania Zofie, ktora obecnie ma ponad 80 lat i nadal mieszka w Hamtramck.

Pani Zofia nazywała się Hus.

#22 12.14.2013 03:41:47

Natalia1986
Niemowa

Dziękuję bardzo serdecznie JEDNEJ BARDZO DOBREJ KOBIECIE, KTÓRA JAKO JEDYNA ZDECYDOWAŁA SIĘ MI POMÓC;) Dziadek odnaleziony wink DZIĘKUJĘ JESZCZE RAZ wink

#23 12.14.2013 12:38:22

Look761

Bardzo dobrze że odnalazłaś dziadka.
Ale nie dziw się że tylko jedna Kobieta zdecydowała Ci się pomóc. Nic więcej nie pisałaś od 3 września tu na Forum i myślę że nie tylko ja jedyny myślałem że masz już kontakt z kimś. Tym bardziej że napisałaś że Pani z Kościoła odnalazła Jego ślady. Domyślam się że kontaktowałaś się z tą Panią poprzez email. I dlatego nic nie pisałaś tu na Forum .Zobacz ile osób było zaangażowanych  w Twe poszukiwania. Pozdrawiam smile

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#24 12.14.2013 15:21:53

VIS wz.12
Rozgadany

Ja też cieszę się, że odnalazłaś dziadka, Natalia, ale zgadzam się z tym, co mówi Look. Cofnij się do wcześniejszych postów, a zobaczysz, że przynajmniej 5 forumowiczów zainteresowało się Twoją prośbą i próbowało Ci pomóc, lecz potem zniknęłaś z ekranu. Niewątpliwie niejedna osoba by Ci pomogła, ale urwał się z Tobą kontakt. Ponad 3 miesiące się nie odezwałaś, więc wszyscy przypuszczali, że sprawa załatwiona.

Owszem, jest wśród nas (jak i w Polsce) sporo chamów i ludzi obojętnych, ale jest również dużo ludzi życzliwych i chętnych do pomocy. Nie możesz więc mieć pretensji. Jeśli się chce pomocy, to samemu też trzeba trochę popracować, prawda?

#25 12.14.2013 20:23:29

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

Jestem ciekawa kim jest ta "JEDNA BARDZO DOBRA KOBIETA"? Zapewne wszyscy forumowicze chcieli by poznać jej imię
Sprawdzilibyśmy czy należy do Polonii zorganizowanej czy tez tej nie zorganizowanej.
Być może to jedna z forumowiczek?
I ja również się ciesze, że w końcu odnalazłaś dziadka.

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

Stopka forum