Ogłoszenie

Forum Detroit jest niezależnym miejscem wymiany opinii i nie chce być kojarzone z żadną organizacją, firmą lub grupą wpływów. Prosimy o kulturalne wypowiedzi, nie obrażanie innych, nie umieszczanie tych samych wpisów w różnych wątkach, a przede wszystkim o zapoznanie się z zasadami tego forum.

#26 02.19.2014 15:00:40

Look761
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Dlaczego wierzysz w Boga?

Myślę że On tylko się zameldował smile
Max wracaj do nas smile

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#27 02.19.2014 21:14:15

madmax

nadrabiam zaleglosci  smile

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#28 03.09.2014 21:35:44

Look761

Myślę że to będzie odpowiedni wątek...
Wszyscy to znamy ale nie dokładnie....
http://wiadomosci.onet.pl/religia/zycie-za-zycie/qflbm

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#29 06.26.2015 03:04:27

Grall112
Niemowa

Najgorszy człowiek, jakiego spotkałam w życiu był wierzący. Mówił o sobie, że jest głęboko związany z Bogiem, brał czynny udział w życiu swojego kościoła. Mówił o Bogu, uśmiechał się, a z jego oczu biło samo zło. Zaufałam wbrew sobie i popełniłam ogromny błąd.

#30 06.26.2015 15:02:00

danat
Niemowa

Wiara w Boga to tak naprawdę wiara w dobro. W coś lepszego, poza ziemskiego. Każdy człowiek potrzebuje w coś wierzyć, a ludzie chcą wierzyć w to, że będzie lepiej po śmierci. Że czeka ich wieczne spokojne życie. Wiara uczy pewnych priorytetów i wartości.

#31 07.08.2015 14:55:16

nowy

danat napisał:

Wiara w Boga to tak naprawdę wiara w dobro. W coś lepszego, poza ziemskiego. Każdy człowiek potrzebuje w coś wierzyć, a ludzie chcą wierzyć w to, że będzie lepiej po śmierci. Że czeka ich wieczne spokojne życie. Wiara uczy pewnych priorytetów i wartości.

A Ty w co wierzysz??

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#32 07.09.2015 09:29:24

Lajlop
Niemowa

A jeżeli mogę zapytać kolega u góry ma jakieś wartości religijne? wierzy w Boga czy słowo pisane? masz jakiekolwiek wartości wiary?. Wierze w Pana Boga wierze w trójce świętą kościół powszechny święte obcowanie i grzechów odpuszczenie. To jest moja wiara!

#33 07.09.2015 13:06:48

nowy

Lajlop napisał:

A jeżeli mogę zapytać kolega u góry ma jakieś wartości religijne? wierzy w Boga czy słowo pisane? masz jakiekolwiek wartości wiary?. Wierze w Pana Boga wierze w trójce świętą kościół powszechny święte obcowanie i grzechów odpuszczenie. To jest moja wiara!

Pytasz mnie o wartości religijne a jednocześnie opisujesz swoją wiarę.

Wartości religijne to pobożność, posłuszeństwo i pokora .
Natomiast wiara niekoniecznie musi mieć z tymi wartościami coś wspólnego. Przykładów na to jest wiele.

Czy wierzę w Boga czy słowo pisane?

Kim jest w/g Ciebie Bóg?
Jakie słowo pisane masz na myśli?
Czy myślisz o Biblii?
I w końcu czym w/g Ciebie jest religia?
Czy to system wierzeń i praktyk, który określa relację pomiędzy Bogiem a Tobą?

A może to coś innego?

Samo określenie siebie jako człowieka wierzącego w
a)    Boga
b)    trójcę świetą
c)    kościół powszechny
d)    świetych obcowanie
e)    i grzechów odpuszczenie
nic jeszcze nie znaczy.To ogólniki, slogany, którymi może się posłużyć wiele osób  a sedno tkwi w tym czy opierają się na prawdzie czy może na tradycji, sa spadkiem po przodkach, czy mają mocne podstawy np. biblijne.

Około 60% ludzi uważa się za osoby religijne, 13% deklaruje ateizm a 23% mówi o sobie, że są niewierzący.

Dyskutujmy.

J.Piłsudski

#34 07.22.2015 09:13:48

ozana
Niemowa

Dlaczego? To proste na tym świecie już nic nie ma tylko fałsz obłuda ludzie są nie do zniesienia, zostaje wiara ta prawdziwa nie ta na pokaz, to daje mi siłę i nie jestem sama w tym g... świecie.

#35 07.26.2015 15:32:55

nowy

ozana napisał:

Dlaczego? To proste na tym świecie już nic nie ma tylko fałsz obłuda ludzie są nie do zniesienia, zostaje wiara ta prawdziwa nie ta na pokaz, to daje mi siłę i nie jestem sama w tym g... świecie.

Jak zdefiniujesz prawdziwą wiarę??

J.Piłsudski

Stopka forum